Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri  ilçedeki okullarda genel temizlik ve sağlıklı gıda maddesi satışı konusunda okul kantinlerinde hijyen denetimi yaptı.  Çalışmalarını aralıksız sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Yavuz Sonat Güzel Mesleki Anadolu Lisesi , Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu, Akçakoca İlkokulu, Kaymaz İlkokulu, Kandıra Anadolu Lisesi, Kandıra İmam Hatip Kız Lisesi, Kandıra Anadolu  İmam Hatip Lisesi ve Bozburun İlkokullarının okul kantinlerinde bulunan gıda maddelerini tek tek inceleyerek denetimlerini gerçekleştirdi.

“Kandıra Belediyesi zabıta müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin sağlığını tehdit edecek unsurların oluşmasını önlemek amacıyla ilçedeki okul kantinlerini mercek altına aldı.”

Zabıta ekiplerinin yaptığı denetimlerde gıda maddelerinin son tüketim tarihleri, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Belirli periyotlar halinde denetimlerin aralıksız sürdürüldüğünü belirten Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerde ciddi bir sorunla karşılaşmadıklarını ifade etti.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, “halk sağlığı ve özellikle çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı gelişimleri için, denetimlerimize eğitim kurumlarını da dahil ettik. Okul kantinlerindeki kontrollerimizle geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmaya, çocuklara ve işletmecilere doğru, bilinçli tüketim alışkanlıkları kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.