Kandıra Belediye Başkanı Ünal KÖKEN’e Kartepe’de Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Kompleksi’nin Başbakan Yardımcımız Fikri IŞIK’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılışına katıldı. 15 Temmuz hain darbe girişiminde  şehit düşen Abdullah Tayyip Olçok’un adının verildiği Kartepe Acısu’da yapılan spor kompleksi bu açılış töreni ile hizmete girdi.

Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Kompleksi’nin açılış törenine, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Vali Hüseyin Aksoy,  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman,  Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz,  Beşiktaş’ın efsane kaptanı İbrahim Üzülmez, Galatasaylı eski futbolcular Necati Ateş, Hakan Ünsal, tesisin yapımında katkısı olan Katarlı iş adamı Muhammed El Kattan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal KÖKEN, açılışın akabinde Kartepe Master ve Galatasaray Master takımları arasında oynanan dostluk maçında, sahada Kartepe forması ile yer aldı. Spora olan ilgisi ve vatandaşları da spora teşvik eden çalışmaları ile tanınan Başkan KÖKEN, 15 dakika süre ile sahada performans sergiledi.