İstanbul’dan Kandıra’ya yerleşen Sema Baştaş’ın sokak hayvanlarıyla kurduğu sevgi bağına kayıtsız kalmayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, duyarlı vatandaşı makamında ağırladı. Hayvanların adeta sesi olan Sema Hanım, onlar için sabahın erken saatlerinde uyanıyor, yemeklerini hazırlıyor ve bisikletiyle birlikte ilçeyi baştan başa dolaşarak sokak hayvanlarına yiyeceklerini dağıtıyor.

Kandıra’ya yerleşen Sema Baştaş’ın sokak hayvanlarına karşı gösterdiği duyarlılık tüm vatandaşlara örnek olacak nitelikte. İlçeye yerleştikten sonra tüm vaktini ve sevgisini ailesiyle birlikte onlara veren Sema Hanım, 7 sokak köpeği ile 10 kediyi sahiplendi. Sevginin karşılığını en iyi gösteren sokak hayvanları için dur durak bilmeyen hayvansever, kendi imkanlarıyla sokak hayvanları için hazırladığı mamaları üç tekerlekli bisikletiyle dağıtıyor.

Kentleşmeyle birlikte hayvanların yaşam alanlarının işgal edildiğini belirten Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ilçemizde hayvanlara karşı duyarlılık gösteren, sevgi bağıyla onlara bağlanan vatandaşlarımızın olması bizleri çok mutlu ediyor. Böyle davranışların tüm vatandaşlarımıza örnek olmasını diliyorum dedi.

Hayvanların kışın soğuğundan korunması ve yeterli yiyeceğe sahip olması yönünde duyarlı çalışmalarda bulunan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Belediyesi olarak çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Kandıra Belediyesinin sokak hayvanlarına yönelik yaptığı çalışmalardan ve desteklerden memnun olduğunu anlatan Sema Baştaş, önceden köpek korkusu olduğunu bu korkuyu da hayvanların sevgisiyle yendiğini anlattı. Başkan Köken’in uzun uzun sohbet ettiği Sema Hanım, sözlerinde Kandıra’ya duyduğu hayranlığı ve sevgiyi de dile getirdi.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise, yaratılanı yaratandan ötürü sevmemiz gerektiğini vurgulayarak, sokak hayvanlarına karşı yerel yönetimlerle beraber tüm halkımızın duyarlı olması gerektiğini , insanlar gibi, onların da sıcak havalardan olumsuz etkilendiğini belirtti. Başkan Köken‘’Onlar bizim yaşam alanımızı paylaştığımız dostlarımız. Dostlarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz ‘’ dedi.