Thu07242014

Last update01:31:49 ÖS

Back HABERLER Haberler KANDIRA’DA PAZAR DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜNLER YETİŞECEK

KANDIRA’DA PAZAR DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜNLER YETİŞECEK

Başkan Kan, Kandıra Arıklar Sulama Birliği’nin Balcı ve Bozburun köy kahvesinde gerçekleştirmiş olduğu köy toplantılarına katıldı. Birlik sayesinde Kandıra’da artık yüksek ve kaliteli ürün üretimini sağlanacağını belirtti.

2010 yılında resmi olarak faaliyete geçen Kandıra Arıklar Sulama Birliği Başkanı Recep Şahin ve birlik personeli Balcı ve Bozburun köy kahvelerinde vatandaşa bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan’ın yanı sıra Muhtarlar Derneği Başkanı Mevlüt Akdeniz, Ak Parti Kandıra Gençlik Kolları Başkanı Murat Ölmez, Bozburun Köy Muhtarı Mecit Can ve bazı köy muhtarları katıldı.

Birlik Başkanı Recep Şahin ve personelin ödeme ve aidatlar ile ilgili bilgilendirme konuşmalarının ardından vatandaşın sulama ile ilgili sıkıntıları dinlendi. Soru cevap şeklinde gerçekleştirilen konuşmanın ardından konuşma yapan Başkan Kan;” dere havzası üzerinde bulunan köyler gerçekten çok şanslı.2010 yılında faaliyete geçen Arıklar Sulama Birliği ile Kandıra’ya bereket geldi. Son zamanlarda bilinçli sulama ile topraktan yılda 2-3 ürün alınıyor. Bu konuda köy muhtarlarımızın desteği de etkili oldu. Üründe bereket ve verim olunca aile bireylerin her biri tarlada çalışmaya başladı, gençlere çalışma hevesi geldi. Sulama bolluğu içerisinde gerçekleştirilen tarımda halkın bilinçlenerek Pazar payı yüksek ürünler yetiştirmesi gerekli. Bu konuda da arıklar sulama birliğinden destek alabilirsiniz.”dedi.

FOTO GALERİ

Kandıra ile ilgili tüm resimleri buradan görebilirsiniz.