Thu07312014

Last update11:13:26 ÖS

Back HABERLER SEPETÇİ KÖYÜ SEPETÇİ KÖYÜ

SEPETÇİ KÖYÜ

SEPETÇİLER KÖYÜNDE MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU. 24/07/2011

Sepetçiler Köyünde düzenlenen Mevlid-i Şerif’e vatandaşın ilgisi büyüktü. Başkan Cengiz KAN’ı da davet eden Köy halkı Başkanlarını yanlarından görmekten mutluluk duydular.


Mevlid-i Şerif’in ardından Başkan KAN vatandaşlarla sohbet etme imkanı buldu. Köy sakinleri, kendilerinin hal ve hatırını soran, dertlerini dinleyen Başkan KAN’a bu ziyaretinden dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.


 

BAŞKAN SEPETÇİ KÖYÜNE MİSAFİR OLDU.

 

Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan gece gündüz demeden hafta sonu köyleri ziyaret etmeye devam ediyor.

Gittiği her köyde büyük ilgi gören Başkan Kan son olarak hafta sonu sepetçi köyünü ziyaret etti. Başkana ziyaretinde Ak Parti Kandıra İlçe yönetim kurulu üyeleri Erdal Eyidoğan, Adem Sevil ve Murat Ay eşlik ettiler. Sepetçi köyü muhtarı Hayri Çelik ve köy halkı ile muhtarlık da bir araya gelen Başkan kan, köy muhtarlığı tarafından yapımı devam eden köy konağını ziyaret etti. Başkan çalışmaların devam ettiği köy konağına kandıra belediyesi olarak işçi desteği vereceğini söyledi.

Köy muhtarı Hayri Çelik belediye başkanı Cengiz Kan ve Ak Parti İlçe yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendileri teşekkür etti.

 

 


Belediye Başkanı Cengiz KAN ‘dan Deprem Şehitlerini Anma Törenine Ziyaret 

Marmara Depremin de yaşamlarını yitiren Deprem Şehitleri 02.08.2009 tarihinde Sepetçi Köyünde düzenlenen törenlerle anıldı. 17 Ağustos 1999 tarihinde Kandıra da olan 7,4 büyüklüğünde ki depremde ölenler için Sepetçi Köyünde anma etkinliği düzenlendi. Belediye Başkanı Cengiz KAN ve birçok halkın katılımı ile gerçekleşen tören bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim okunarak misafirlere çeşitli ikramlar dağıtıldı.
17 Ağustos Bize Sorumluluklarımızı Sürekli Hatırlatan Bir Tarih Olmalıdır.
Belediye Başkanı Cengiz KAN törende konuşma yaparak ‘’depremde, vefat edenleri rahmetle andıklarını söyledi. Geride sadece yıkım ve acı bırakan felaketler, genellikle anımsanmak istenmez. Ancak 17 Ağustos, depremle yaşamayı öğrenebilmemiz içim bize sorumluluklarımızı sürekli hatırlatan bir tarih olmalıdır. Millet olarak, ülkemizin deprem kuşağında bulunduğu gerçeğini hiç unutmadan depreme her an hazırlıklı olmamız hayati önem taşımaktadır. Milletimizin benzer felaketleri bir daha yaşanmaması temennisiyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah ‘tan rahmet yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum.’’dedi.FOTO GALERİ

Kandıra ile ilgili tüm resimleri buradan görebilirsiniz.