Thu07242014

Last update08:57:33 ÖÖ

SAFALI KÖYÜ

  • PDF

SAFALI KÖYÜNDE ASKER EĞLENCESİ


 

Kandıra Belediye Başkanı Cengiz KAN safalı köyünden 90/4 tertip olarak askere gidecek olan gençlerin düzenlemiş olduğu asker eğlencesinde gençleri yalnız bırakmadı.
Safalı köyünde düzenlenen asker eğlencesinde 90/4 tertip olarak vatani görevini yapmak üzere Yücel Taşdemir, Şaban Çağlar, Ahmet Aytaş, Ali Tarhan ve Kader Yakut düzenlenen eğlencesi ile görev yerlerine uğurlandılar.

Safalı köyünde gerçekleşen eğlenceye Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Ak Parti İlçe Başkanı Erdinç Şentürk, Safalı Köy Muhtarı Tevfik Girgin’in yanı sıra asker adaylarının yakın dostları, akrabaları ve arkadaşları da katıldı. Düzenlenen programda askere gidecek olan gençler doyasıya eğlendiler. Eğlencede konuşan Başkan KAN” Vatani görevini yapmak için silâhaltına giren genç kardeşlerimizin heyecanlarını bende bilmekteyim. Allah onları kem gözlerden muhafaza etsin. Askere giden evlatlarımıza görevlerinde şimdiden başarılar diyorum ve kendilerine hayırlı teskere diliyorum”dedi.

Askere gidecek gençler ile birlik de oynayan başkan kan gençlerin eğlencesine ortak oldu. Askere giden gençler düzenlemiş oldukları asker eğlenceye katılan Belediye Başkanı Cengiz Kan ve Ak Parti İlçe Başkanı Erdinç Şentürk’e teşekkür ettiler. Renkli görüntülerin yer aldığı akşamda uzun uzun halay çeken, horon tepen ve kandıra havaları ile oynayan gençlerin ise keyfi yerindeydi.


KANDIRA BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ KAN SAFALI KÖYÜNE MİSAFİR OLDU

Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan köy ziyaretlerini hafta sonu da devam ediyor. Pazar günü Safalı köyünü ziyaret eden başkan, iftarı köy muhtarı Tevfik Birgin ve ailesi ile birlik de yaptılar.

Belediye Başkanı Cengiz Kan çat kapı yaptığı misafirliğinde iftar sonrası köy kahvesine de vatandaşlar ile birlik de sohbet etti. Başkan Kan’a köy kahvesinde 12 Eylül günü yapılacak olan referandum ile ilgili halkı bilgilendirdi. Köy meydanında bulunan kahveleri ziyaret eden Başkan Kan, köy muhtarı Tevfik Birgin ve köy halkı ile köyün sorunları hakkında görüşüldü.

Köy de bulunan kahveleri tek tek ziyaret eden Başkan Kan daha sonra medya bulunan kahvede vatandaşlar ile referandum ve köy içerisinde yapılması gereken çalışmalar hakkında vatandaşların görüşlerini alan Başkan Kan ,”köy halkının yoğun isteği olan safalı çalköy arsında bulunan ve 60 yıldan fazla bir zamandır yapılmayan yolun Kandıra Belediyesi tarafından yapılacağını söyledi. Yol çalışmalarının en kısa zaman içerisinde başlanacağını ve çalışmalar için gerekli talimatların birimlere verdiğini söyledi.”
Safalı köy muhtarı Tevfik birgin belediye başkanı Cengiz kan kan’ın çat kapı ziyaretinden dolayı çok memnun kaldıklarını belirterek köy halkı adına başkan kan teşekkür etti.

 


 

Kandıra Belediye Başkan’ı Cengiz KAN dur durak demeden köyleri gezmeye devam ediyor.Bayramın ikinci günü safalıya giden Başkan KAN köy halkı ile bayramlaştıktan sonra kahvede yapılan sohbetle köylülerin sorunlarını dinledi.Köylüler Başkan’a köy içinde birkaç bozuk yer olduğunu bu yerlerin düzeltilmesi veya yama ile kapatılması isteğinde bulundular.Başkan KAN köy içinde bulunan bozuk yerlerin belediye tarafında yapılacağını belirtti.

Safalı köyü Başkan Cengiz KAN'ı ağırladı

Başkan Kan köylerimizde fazla sorunların kalmadığını, Kandıra ve köylerinin ilerleyen tarihlerde örnek ilçe ve köyleri olabileceğini Kandıra’nın tanıtımı için gerekli ne yapılması gerekiyorsa yapacağız dedi. Dudu tepesinde yapılan arıtma tesisi ile ilgi bilgi veren KAN tesis bittikten sonra artık musluklarda akan suyun içilebilir kıvama geleceğini söyledi. Safalı muhtarı Tevfik BİRGİN Başkan Cengiz KAN’a köylerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.


YAPILAN SOHBETE KATILIM YOĞUNDU


BAŞKAN KAN HERKESLE TEK TEK BAYRAMLAŞTI


MUHTAR BİRGİN VE KÖY HALKI BAŞKANI YANLIZ BIRAKMADI

FOTO GALERİ

Kandıra ile ilgili tüm resimleri buradan görebilirsiniz.