Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Türkiye’nin yeni şehirleşme vizyonunun gelişen ve değişen koşullar çerçevesinde katılımcı şekilde belirlenmesi amacıyla 27 Ocak’ta başlatılan “Şehircilik Şurası” 8 Kasım’da Külliye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla sona erdi.

 “Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen şehircilik şurasına katıldı.”

Şehirlerimizde Kimlik, Planlama ve Tasarım”, “Kentsel Dönüşüm, “Şehirleşme, Göç ve Uyum”, ” Şehirleşmenin Yeni Vizyonunda Yerel Yönetimlerin Rolü” başlıklı dört ayrı konu başlığında, yaklaşık 10 aydır yürütülen şuranın son toplantısının ardından genel kurul yapılarak şura kararlarına nihai şekli verileceği kaydedildi.

Ankara’daki temaslarını sürdüren Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, şehircilik şurasının ardından çeşitli ziyaretlerde bulundu. İlçede Kaymakamlık görevi yapmış olan , şu anki görevini ise Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı olarak sürdüren Mehmet Soğukpınar’a ziyarette bulunan Başkan Köken, Soğukpınar’a görevinde başarılar diledi.

Başkan Ünal Köken, Kandıra’da sürdürdükleri proje ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. Görüşmelerin ardından Soğukpınar, Başkan Köken’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.