Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 79. yılında Kandıra’da düzenlenen etkinliklerle anıldı. Kandıra Kaymakamlığı Hükümet Konağı önünde Atatürk büstüne çelenk koyma töreniyle başlayan etkinliklere Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Garnizon Komutanı P.Bnb. Ali Akyaka, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir katıldı.

Kandıra Kaymakamlığında düzenlenen anma töreninde Atatürk büstüne çelenk koyan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’nın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. sene-i devriyesinde saygıyla ve minnetle andıklarını belirtti.

Başkan Ünal Köken:  ‘Tek millet, Tek bayrak, Tek vatan, Tek devlet’

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ifadelerinde büyük Türkiye’yi vurguladı. Köken, “Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ En büyük eserim’ dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni atalarımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileri seviyelere taşımak, daha güçlü hale getirmek ve muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için mücadele veriyoruz” dedi.

Kandıra Kaymakamlığında başlayan anma töreni Turan Güneş Kültür Merkezinde öğrencilerin hazırladığı gösteri etkinlikleriyle devam etti. Başkan Köken, katıldığı anma töreninde   “1923’te büyük zorluk ve yokluklar içerisinde kurulan devletimiz, bugün; yerli, milli ve manevi değerlerimizden aldığımız güçle günden güne büyümüş ve dünya coğrafyasındaki tüm mazlumların yegâne umudu haline gelmiştir. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine de hızla ilerlemektedir. Tüm bu duygu ve düşüncelerle Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. yıldönümünde saygıyla ve minnetle anıyorum” dedi.

 

Turan Güneş Kültür Merkezinde devam eden konuşma ve etkinliklerin ardından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Düzenlenen şiir yarışmasında ortaokullarda dereceye giren öğrenciler;

  1. Kefken Oğuz Kır Ortaokulu öğrencilerinden Tülin Karagöz,
  2. Büşra Tugay, Çerçilli Sefa Sirmen Ortaokulu,
  3. Anadolu Kalkınma Vakfı Bağırganlı Ortaokulu öğrencilerinden Sıla Türkyılmaz seçildi.

Öğrencilere hediyelerini veren Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, gençlerimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz dedi.